Doučování – spolupráce NZDM Pixla se školou Populo

29
Lis

Pravidelní návštěvníci klubu Pixla se na pracovníky často obracejí s prosbou o pomoc se zvládáním školy. Je to velmi obvyklá zakázka nejen dětí, ale také jejich rodičů, učitelů a vlastně i celé společnosti. Časová kapacita pracovníků je ovšem omezená a bohužel tak nemohou vyjít vstříc všem, kteří by podporu v doučování uvítali. Proto nás nadchla možnost navázání spolupráce se školou Populo, která se specializuje na individuální doučování žáků základních a středních škol. Lidé ze školy Populo se věnují i neziskové činnosti – na svých stránkách uvádí: „…snažíme se studentům pomoci a ve všech ohledech jim vyjít vstříc… …Poskytujeme tedy doučování zdarma těm studentům, kteří jej potřebují, a nemají nikoho, kdo by je ve výuce podpořil. Řeč je například o dětech z dětských domovů či z jinak znevýhodněného sociálního prostředí.“

Od srpna letošního roku se tak pravidelně ve Škole Populo doučují dva naši klienti. Lektoři jsou jim v průběhu studia velkou oporou a společně se snaží dohnat nedostatky v učivu. Doučující jsou velmi profesionální nejenom po pracovní stránce, ale také po té lidské. To je ohromně příjemný bonus, který dětem pomáhá školu přežít.

Stejně jako my v Pixle, i ve škole Populo si přejí, aby studenti nepřicházeli o možnost vzdělávání. A dělají pro to maximum.