V lednu odstartuje nový projekt – Plzeň bez překážek!

19
Pro

parkour_2

V den, kdy se bude otevírat Plzeň – evropské hlavní město kultury, budeme my a několik dětí a mladých lidí zahajovat nový čtyřměsíční projekt Pontonu – Plzeň bez překážek.

Smyslem projektu je vytvořit pro děti a mladé lidi zkušenost se samostatným způsobem trávení volného času, který neohrožuje jejich zdravý vývoj. Zároveň také další skupině mladých lidí, kteří se něčemu věnují, umožnit získat zkušenosti s lektorskou a trenérskou prací.
Proto jsme se ve spolupráci s organizací Plzeň 2015 rozhodli vytvořit sérii workshopů na téma parkour. Parkour je pohybová aktivita, kterou lze realizovat bez dalších nákladů v podstatě kdekoliv, ideálně pak v prostředí města. Nutné je ale trénovat parkour nejdříve tam, kde je omezeno riziko úrazu na minimum. A tím místem bude od ledna do května 2015 každou sobotu tělocvična TJ Sokol a tréninky jsou pro děti a mladé lidi zdarma!

Výsledkem tohoto projektu bude video o tom, jak to celé probíhalo. Už teď se těšíme a jsme zvědaví, jak nám to půjde!

A co je „parkour“?
„Parkour je metoda tréninku, která nám umožňuje překonávat překážky v městském i přírodním terénu.“ (David Belle; http://youtu.be/FaPCHBVDnIU)

„Parkour vnímám jako cestu ke svobodě. K fyzické svobodě, to je jasné, po letech tréninku se naučíte plynule a bez námahy pohybovat v městském terénu. Ale taky k duševní svobodě. Protože si brzy uvědomíte, že překonáváním překážek ve svém životě se stáváte nezávislými, silnými jedinci, kteří můžou být stejně tak prospěšní sobě, jako svému okolí.“ Martin Staňa – trenér