Dne 19. 6. 2026 proběhla beseda platformy PLK, kterou tvoří zejména sociální pracovníci a pracovnice působící v NZDM. Tématem byla Rizika neférové práce, zejména s ohledem na začátek letních prázdnin a brigád, které mladí lidé vyhledávají.
Viktor Rumpík z Diakonie Západ, zástupce pracovní skupiny proti vykořisťování, v rámci projektu Magistrátu města Plzně: Pracovní skupina proti vykořisťování 2026, seznámil pracovnictvo NZDM s riziky pracovního vykořisťování i zneužívání a neférové práce, s důrazem na rizika a zkušenosti mladé generace. Ve spolupráci s koordinátorkou PLK Barborou Alexandrovou z organizace PONTON, z.s. byl vytvořen krátký, ale praktický manuál, který shrnuje znaky neférové práce a rizika letních brigád, ale i pracovního vykořisťování jako takového pro pracovníky každého NZDM v kraji.